Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,01 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenzia prútu Gardner Tackle Continental GTC 10Ft 3-1/4lb
14.10.2019

Recenzia prútu Gardner Tackle Continental GTC 10Ft 3-1/4lb

Takže konečne tá sľúbená recenzia na nový prút od Gardner Tackle s označením GTC 10Ft 3-1/4lb z môjho pohľadu.

Pri prvom dotyku a skúške ohybu som bol milo prekvapený, že prút spĺňal to, čo som od neho čakal. Sú to pomerne tvrdšie prúty, kde sa ohýba špička prútu, alebo lepšie povedané od tretieho očka. Má výborný pevný chrbát a kvalitné sedlo navijáku, v ktorom naviják pevne drží a šrób sa po dotiahnutí nepovoľuje. Duplonová časť od sedla po koniec prútu je ukončená kovovou zátkou s logom Gardner Tackle.

Nahadzovanie s týmto trojmetrovým prútom je niečo famózne. Proti vetru to bez problémov lieta so štyridsiatkou vlascom a 105 g olovom na 85 metrov (samozrejme s náväzcom a boilies). A teraz to najdôležitejšie: prvá ryba, čo som naň zdolal bol šupináč dlhý okolo jedného metra s váhou cca 14 kg. Prút nádherne pracoval z druhej polovice a každý výpad ryby nádherne tlmil. A keď ryba išla do silnejších výpadov, začal pracovať aj chrbát prútu, a celý prút išiel do akcie, čo som veľmi ocenil.

Nato, že sa podľa označenia malo jednať o pomerne tvrdý prút, bol na moje prekvapenie cítiť každý výpad ryby, čo umocňuje pôžitok zo zdolávania. Je to presne ten typ prútu, ktorý už som dávno hľadal v trojmetrovej verzii. Gardner opäť ukázal, ako sa dajú využiť takmer 40 ročné skúsenosti vo výrobe rybárskeho náčinia. Cena prútu je adekvátna jeho kvalite. Kúpiť si ho môžete na stránke fishmania.sk, alebo v lepších rybárskych obchodoch.

Za Gardner tím Slovensko,
Majo Užák

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi