Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,01 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Gardner Tackle - anglický kaprársky fenomén
03.07.2018

Gardner Tackle - anglický kaprársky fenomén

Písal sa rok 1980, keď Rick Gardner založil firmu na výrobu rybárskych potrieb – Gardner Tackle. V tom období malá firmička, z ktorej sa časom stal priekopník v inováciách medzi ostatnými dobre známymi kaprárskymi značkami. Momentálne firma vyrába cez 1500 rôznych produktov a exportuje do viac ako 30 krajín po celom svete.

Zakladateľ Rick Gardner sa narodil v Brightone v roku 1947 a spolu s mladším bratom vyrastali v Indii, kde ostal do svojho tínedžerského veku. O jeho rybárskom osude však bolo rozhodnuté už dávno. Zrejme už od jeho 3 rokov, kedy chytil svoju prvú rybu v Bombaji. V roku 1960 ulovil v Anglicku svojho prvého kapra na kúsok chleba a v tom čase sa začal prejavovať jeho talent na výrobu „zlepšovákov“, napr. vyrobil signalizátor zo škatuľky od cigár jeho otca, do ktorej osadil jednoduchý elektrický obvod a žiarovku, ktorá sa rozsvietila ak „niečo“ potiahlo vlasec.

Rick Gardner – zakladateľ Gardner Tackle

Od vzniku firmy má Gardner na svedomí niekoľko produktov, ktoré uviedli na trh ako prví: stojany (kedysi pokrývali takmer 90% celého trhu), hrazdy, zadné olová, PVA nite (predáva sa stále aj v pôvodnom „old school“ balení), ihly, zarážky na boilies, rolbaly, adaptéry na fotoaparáty a množstvo iných produktov, z ktorých väčšinu aj po takmer 40 rokoch v rôznych obmenách nájdete v ich katalógu.


PVA šnúrka v pôvodnom balení

Program značky sa dá rozdeliť do nasledovných kategórií (v abecednom poradí): Adaptéry na fotoaparáty a príslušenstvo, Bižutéria Covert, Bižutéria Target, Čelovky a batérie, Háčiky a príslušenstvo, Hotové náväzce, Hrnčeky Gardner, Ihly, Indikátory záberu, Lov na plávajúce nástrahy, Markre a bójky, Oblečenie, Olovené šnúry, Podberáky, Podložky, Príslušenstvo k náväzcom, Príslušenstvo na kŕmenie, Puzdra na prúty, PVA, Rolbaly, Signalizátory a príposluchy, Šnúrky a iné náväzcové materiály, Šnúry, vlasce a fluorokarbón, Spacie vaky, Stojany, podpery a príslušenstvo, Tašky a puzdra, Vážiace a prechovávacie saky, Večné svetlá, Vytláčacie pištole, Zadné olová, Zarážky a guličky.

Legendárne signalizátory ATT

V nasledujúcich článkoch si budeme postupne predstavovať nosné produkty firmy Gardner, medzi ktoré dnes určite bezpochyby zaraďujeme háčiky (Mugga, Rigga a pod.), kvalitné nadväzcové materiály (Ultra Skin), či taškovina vrátane prechovávacích sakov (Retention Sling) a množstvo iných produktov. Do produktového portfólia patria aj legendárne „tiché“ signalizátory ATT, či kompletný sortiment anglických firiem Enterprise Tackle a Carp Company. Zároveň prinesieme rozhovor s popredným predstaviteľom značky Gardner. Vyspovedáme Lewisa Reada, ktorý zodpovedá za marketing a vývoj produktov.

Lewis Read – šéf marketingu a vývoja

Na záver. Ako seba charakterizuje firma Gardner Tackle? Poslaním firmy je vyrábať kvalitné a spoľahlivé rybárske potreby. Každý zamestnanec firmy žije a dýcha všetkým, čo je spojené s kaprárinou. Od momentu, kedy vstaneme (a vlastne aj keď spíme) kapor a myšlienka na jeho ulovenie zamestnáva našu myseľ. Toto vedie ku kontinuálnemu vývoju a zlepšovaniu našich kaprárskych produktov. A s oddaným tímom, ktorého súčasťou sú niektorí z najrešpektovanejších kaprárov Anglicka, si môžte byť istí, že každý jeden produkt bol otestovaný do extrému a vyhovuje prísnym štandardom, o ktoré sa neptretržite usilujeme.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi